Haber Detayı
16 Ekim 2017 - Pazartesi 10:18 Bu haber 989 kez okundu
 
Ünlü yazar İpek Ongun Başarı Koleji’nde
Yılların eskitemediği gençlik kitapları yazarı İpek Ongun, söyleşi ve imza günü etkinliği için Başarı Koleji öğrencileri ile buluştu.
EĞİTİM Haberi
Ünlü yazar İpek Ongun Başarı Koleji’nde

 

Yılların eskitemediği gençlik kitapları yazarı İpek Ongun, söyleşi ve imza günü etkinliği için Başarı Koleji öğrencileri ile buluştu.

Başarı Koleji, Türkiye'nin en nitelikli yazarları arasında olan ve yazdığı kitaplarla bir nesle ışık tutan, yıllar sonra bile hafızalarda yer eden kitapların yazarı İpek Ongun’u ağırladı.

Başarı Koleji’nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen ünlü yazar İpek Ongun, söyleşide kitap okumanın önemine değindi.

Yazdığı kitaplar ile herkesin gönlüne taht kurmuş ve birden fazla jenerasyonun kitaplarını okuduğu İpek Ongun,  öğrencilere, yazmaya olan merakının nasıl başladığından ve kitaplarındaki karakterleri nasıl yarattığından bahsetti.

Öğrencilerle oldukça içten ve zevkli söyleşi gerçekleştiren yazar, Başarı Koleji öğrencilerinin sorularını cevapladı. Gençlik romanlarından sonra gençlere yaşama kültürü ve kişisel gelişim konularında yardımcı olmasını amaçladığı kitaplar da yazan ünlü yazar, yazarken hangi duygular içinde olduğunu ve genç yazarların nasıl bir yol izlemesi gerektiğini öğrencilerle paylaştı. Ünlü yazar, söyleşi sonunda kitaplarını öğrenciler için imzaladı.

Söyleşinin ardından konuşma yapan Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal: "Bizleri kırmayarak okulumuza geldiği için ve Başarı bahçesinin çiçekleriyle yaptığı hoş sohbet için kendisine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Yazar İpek Ongun da, Başarı Koleji’nin okuma kültürü ve kütüphane kullanımı ile ilgili uygulamalarını takdir etti. Başarı Koleji’nde misafir olmaktan öğrencilerle bir araya gelmekten ve öğrencilerin yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu dile getirdi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Ünlü, yazar, İpek, Ongun, Başarı, Koleji’nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı