Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 18:05 Bu haber 3971 kez okundu
 
Uygulamalı arıcılık kursu başladı
Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Sertifikalı Uygulamalı Arıcılık Kursu 25 Kasım 2019 tarihinde başladı.
EĞİTİM Haberi
Uygulamalı arıcılık kursu başladı

72 kursiyerin başvurduğu Uygulamalı Arıcılık Kursunun ilk günü İlçe Müdürü Canan OTRUŞ bukursları açmalarındaki amaçların;
-İlçemizde var olan arıcılık potansiyelini arttırmak,
-En ucuz ve en kolay istihdam yaratan tek tarımsal faaliyet olması, arıcılığın çevreye zararlı etkisinin olmaması, aksine doğal denge için arıcılığa ihtiyaç olduğunu,
-Bakanlığımızın arıcılığa destek verdiğini,
-Eğitimlerimize bu şekilde yoğun talep geldiği için üreticilerimize teşekkür ederek eğitimin Konyaaltı ve Türkiye arıcılığına katkı sağlamasını dilediğini söyledi.
İlçe Müdürü Canan OTRUŞ’ un açılış konuşmalarının ardından, TARSİM Antalya Bölge Müdürü Mustafa DEĞER tarafından arıcılık sigortaları sunumu yapıldı ve Uygulamalı Arıcılık Kursu başladı. Kursiyerler ile tanışıldıktan sonra İlçe Müdürlüğümüz Personeli Veteriner Sağlık Teknikeri Yusuf Levent KARAKAYA giriş konularından Arıcılığın temeli, tarihçesi, arının yaşam döngüsü ve arıcılığın önemi konularında sunum yaptı. 25 Kasım – 05 Aralık 2019 tarihleri arasında 10 gün sürecek Kurs Programında kursiyerlere toplam 80 saatlik bir eğitim verilecektir. Teorik ve uygulamalı eğitimin ardından kurs bitiminde sınavda başarılı olan kursiyerlere katılım belgesi verilecektir.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Uygulamalı, arıcılık, kursu, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı