Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 21:29 Bu haber 9441 kez okundu
 
Üzerinde uyuşturucu madde yakalandı
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Hudut Büro Amirliği ekiplerinin Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde yaptıkları kontrollerde 310 gram toz esrar ele geçirdi.
- Haberi
Üzerinde uyuşturucu madde yakalandı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Hudut Büro Amirliği ekipleri Antalya Havalimanı'nı kullanarak diğer illerden ve ülkelerden uyuşturucu madde nakli yapan şahıs ve gruplara yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

06-25 Mart tarihleri arasında; Antalya Havalimanı iç hatlar gelen ve dış hatlar gelen olmak üzere toplamda 283 uçak sistem üzerinden kontrol edildi. İç hatlar terminalinde yapılan kontrollerde İstanbul'dan gelen D.A. isimli şahsın yapılan üst aramasında daralı ağırlığı toplam 310 gram olan toz esrar maddesi ele geçirildi.
D.A. isimli şüpheli şahıs hakkında Cumhuriyet Başsavcısının talimatına istinaden “Uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti” suçundan adli işlem yapıldı.
Van, Diyarbakır ve Adana uçaklarının tamamı ile şüpheli görülen İstanbul ve Ankara uçaklarıyla gelen yolcuların valizleri NMAK (Narkotik Madde Arama Köpeği) aracılığı ile kontrol edildi. Kontrollerde herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadı.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Üzerinde, uyuşturucu, madde, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı