Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 15:51 Bu haber 5735 kez okundu
 
Yaralı şahin korumaya alındı
Yol kenarında kaçak avcılar tarafından vurulmuş ve yaralı olarak dün terhis olan jandarma er Abdulkadir Özbak tarafından bulunan kızıl şahin milli parklar yetkililerine teslim edildi.
YAŞAM Haberi
Yaralı şahin korumaya alındı

Askerlik görevini Manavgat Side Özel Eğitim Merkez Komutanlığı’nda tamamlayarak terhis olan jandarma er Abdulkadir Özbak, ağabeyiyle birlikte ziyaret için Manavgat Şelalesi’ne giderken yaralı bir kuşun yol kenarına düştüğünü gördü. Kuşun yaralı bir kızıl şahin olduğunu fark eden Abdulkadir Özbak, Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürlüğü, Köprülü Kanyon Milli Park Şefliği’ni arayarak bilgi verdi. Kuşu yaralı olarak bulan Özbak, “Abimle beraber Manavgat Şelalesi’ni gezmeye gidiyorduk. Yanımızdaki tarlaya bir kuşun düştüğünü gördük. Yanına gittik, baktık; kanatları yaralı olduğu için uçamayan bir şahin.  Tedavisi için yetkililere teslim edeceğiz” dedi.

Köprülü Kanyon Milli Parkı Şefliği yetkileri, kendilerine teslim edilen kızıl şahinin tedavisinin ardından doğaya bırakılacağını belirttiler. Aynı bölgeden yaralı bir şahinin daha bugün sabah saatlerinde Köprülü Kanyon Milli Parklar yetkililerine getirilip teslim edildiği ve şahinlerin kaçak avcılar tarafından vurulmuş olabileceği öğrenildi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yaralı, şahin, korumaya, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı