Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 09:39 Bu haber 2718 kez okundu
 
Yardım malzemelerinin dağıtımı başladı
Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalardan etkilenenler için yardım malzemelerini bölgeye ulaştıran Türk Kızılay, Azerbaycan Kızılayı ile birlikte ihtiyaç sahiplerine dağıtım çalışmalarına başladı.
YAŞAM Haberi
Yardım malzemelerinin dağıtımı başladı

Türk Kızılay’ın, çatışmalardan etkilenen siviller için Azerbaycan’a gönderdiği 4 tırlık insani yardımının dağıtımına başlandı. Yardımın ilk durağı ise Fuzuli kenti oldu. Fuzuli kentindeki Ulduz Çocuk Kreş Okulu'nda yapılan dağıtımda yardım malzemelerini alan Azerbaycanlı ihtiyaç sahipleri Türkiye’ye teşekkürlerini ve selamlarını ilettiler.

 
Temel ihtiyaç yardımının ilk kısmını getirdik
Kardeş ülke Azerbaycan Kızılayı’nın "acil yardım" talebi çağrısı üzerine çatışma hattına yakın kentlerde yardımlar dağıtmaya başladıklarını belirten Türk Kızılay Uluslararası Politikalar ve İş Birlikleri Direktörü ve Azerbaycan Ekip Başkanı Kaan Saner, “Temel ihtiyaç yardımının ilk kısmını getirdik. Bu öncül bir yardım. Daha sonra detaylı ihtiyaç tespiti yaptık. 2-3 gün Bakü'de Azerbaycan Kızılayı ile bunun üzerinde çalıştık ve temel ihtiyaçların ne olduğunu belirledik.” ifadelerini kullandı.
Yardımın 3 günde çatışmalardan etkilenen kentlere dağıtılacağını ifade eden Saner, “İlk olarak Fuzuli kentinden dağıtıma başladık. Daha sonra Ağcabedi, Ağdam ve en çok etkilenen Terter'e gideceğiz." dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Yardım, malzemelerinin, dağıtımı, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı