Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 08:37 Bu haber 2062 kez okundu
 
Yaz mevsimi 'Örnek Okuru' belgesini aldı
Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi tarafından kitap okurluğunu ve kütüphane kullanımını artırmak üzere hayata geçirilen 'Örnek Okur' projesi kapsamında Yaz Mevsimi Örnek Okuru Ahmet Ateş'e belgesi ve hediyeleri Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit tarafından verildi.
KÜLTÜR Haberi
Yaz mevsimi 'Örnek Okuru' belgesini aldı

Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından uygulanan birçok projeden biri olan 'Örnek Okur' projesinde, Yaz Mevsimi Örnek Okuru seçilen Ahmet Ateş'e ödülünü ve belgesini Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit verdi.

SGK emeklisi olan Ahmet Ateş Haziran, Temmuz, Ağustos döneminde 67 kitap okuyarak bu ödülü almaya hak kazandı. 
Ahmet Ateş emekli olduktan sonra birçok uğraş edinmeye çalıştığını ancak hiçbirisinin kendisine kitapların vermiş olduğu hazzı vermediğini söyledi. Ateş, “Bende diğer meşgaleleri bir yana bırakıp günümün büyük bölümünü kitaplarla geçirmekteyim. Özellikle polisiye kitapları okumaya seviyorum. Birde köy yaşantısını anlatan kitaplar ilgimi çekiyor. Ben Kırıkkaleliyim ama 30 yıldır Manavgat'ta ikamet etmekteyim. Demek ki bilinçaltımda köyüme, çocukluğumu bir özlem yatmakta ki köy yaşantısını anlatan kitapları seviyorum. Fakir Baykurt'u keşfettim neredeyse bütün kitaplarını okudum. Birde kütüphanede keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce yazar var onlarda alıp okuyorum. Kütüphaneme müdürümüze ve sizlere teşekkür ediyorum. Umarım gençlerimizde cep telefonundan bilgisayardan kendilerini kurtarırlar da kitapların büyülü dünyasını keşfederler” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yaz, mevsimi, 'Örnek, Okuru', belgesini, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı