Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 08:57 Bu haber 2989 kez okundu
 
Yerel yazarlar Karacalar Fatma Temel Turhan Anadolu Lisesi'nde
2015 Kasım ayında uygulamaya başlanılan yerel yazarlar imza günü projesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilk imza günü 03 Aralık 2019 Salı günü Manavgat Karacalar Fatma Temel Turhan Anadolu Lisesinde gerçekleştirdi.
GÜNDEM Haberi
Yerel yazarlar Karacalar Fatma Temel Turhan Anadolu Lisesi'nde

İmza gününe 8 yazar katılarak kitaplarını imzaladılar. Sınıflarda öğrencilere de hitap eden yazarlar yazma serüvenlerini, deneyimlerini öğrencelere aktararak onlardan da yazmalarını istediler.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği imza gününde yazarlar bol bol kitaplarını imzalayıp öğrencilerle kitapları hakkında konuşup bilgi vererek imza gününü sonlandırdılar. Okul müdürü Murat ATALAY aile birliği başkanı ve öğretmenlerin yakın ilgisi yazarları fazlası ile memnun etti.
İmza günü yazarların imzası sonrası yazarların; “Yazarından imzalı kitap almak bir kültürdür’ bu kültürü yaşatmak siz okurların elindedir. Okulunuza gelen yazarları dikkatle dinleyip onların deneyimlerinden yararlanın. Sizler geleceğin doktoru, mühendisi öğretmeni olacaksınız ama aynı zamanda iyi bir romancı, şair, denemeci de olabilirsiniz yeter ki kendinize inan. İnanmak bir işi başarmanın temel koşuludur” sözleriyle sona erdi.
İza gününe katılan yazarlar Hidayet Oktay, Hüseyin Ziyaeddin, Halil Yıldırım, Mahmut Öz, Gülşen Yıldırım Küsün, Ali Varol, Nuri Uygur, Vildan Güzel.  

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yerel, yazarlar, Karacalar, Fatma, Temel, Turhan, Anadolu, Lisesi'nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı