Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 15:19 Bu haber 6566 kez okundu
 
Yılın ilk Meclis toplantısı yapıldı
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi, 2020 yılının ilk toplantısını yaptı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin ek hizmet binası ve Kent Müzesi Projesi’nin tamamlanması için İlbank’tan toplam 27 milyon TL kredi kullanması konusunda yetki alındı.
SİYASET Haberi
Yılın ilk Meclis toplantısı yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 134 gündem maddesi yer aldı. Yılın ilk meclis toplantısının açılış konuşmasını Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptı. 2020 yılının ilk meclis toplantısında meclis üyelerinin ve Antalyalıların

yeni yılını kutlayan Başkan Muhittin Böcek, “2020 yılının ilk meclisinde sizlerle beraber
olmanın mutluluğu içerisinde yeni yılının size, ailenize, ülkemize, tüm dünyaya sağlık,
mutluluk ve barış dolu güzel günler getirmesini ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum. 2019’da bu meclisi oluşturan halkımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kötülüklerin, olumsuzlukların
yaşanmadığı, güzel bir yıl diliyorum” dedi.

DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ
Büyükşehir Belediye Meclisi, bir önceki yılın gelir ve giderlerine ilişkin hesap kayıt ve işlemlerini denetlemek üzere 5 kişiden oluşan Denetim Komisyonu üyelerini de belirledi. Gizli oylama sonucu yapılan seçimde Denetim Komisyonuna; CHP Grubu adına Mesut Kocagöz ve Ali Polat, AK Parti Grubu adına Musa Batu ve İlhami Yıldıran ile İYİ Parti Grubu adına Mehmet Yüksel seçildi.

KENT MÜZESİ TAMAMLANACAK
134 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin ek hizmet binası için 12 milyon TL, Kent Müzesi Projesi’nin tamamlanması için de 15 milyon TL kredi çekilmesiyle ilgili öneri maddeleri de görüşüldü. 10 dakika ara verilmesinin ardından plan ve bütçe komisyonunda görüşülen iki madde meclisin ikinci oturumunda komisyon raporu doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi.
 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yılın, ilk, Meclis, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı