Haber Detayı
13 Eylül 2017 - Çarşamba 09:45 Bu haber 3294 kez okundu
 
YÖREX kapılarını ziyaretçilere açıyor
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın da (MATSO) katılacağı bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) bugün ziyaretçilerine kapılarını açıyor.
GÜNDEM Haberi
 YÖREX kapılarını ziyaretçilere açıyor

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın da (MATSO) katılacağı bu yıl 8’incisi düzenlenecek olan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) bugün ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

 

Antalya Ticaret Borsası (ATB)öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un desteğiyle yöresel ürünleri ekonomiye kazandırmak, yerinde istihdam ve kırsal kalkınmaya destek olmak amacıyla bu yıl 13-17 Eylül’de EXPO Center’da düzenlenecek. MATSO,YÖREX’e Manavgat’ın yöresel ürünleri ile katılıyor.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş 13-17 Eylül’de düzenlenecek olan YÖREX’e çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından da desteklendiğini söyledi. TOBB Başkanı RifatHisarcıklığlu ile 365 Oda ve Borsa başkanın katılarak destek vereceğinin altını çizen Boztaş, fuarda temel anlamda kıyıda köşede kalmış ürünleri gün yüzüne çıkarmayı, vitrin oluşturarak pazara erişimini kolaylaştırmayı ve ikili bağlantılar sağlayarak ticaret hacminin geliştirilmesini hedeflendiğini kaydetti. Fuarın, yöresel ürünlere coğrafi işaret almak ve markalaşma açısında önemine değinen Boztaş, “Fuarın hem yöresel ürünlerin markalaşması hem de Manavgat’ın yerli turiste tanıtılması için büyük fırsattır. Fuarda geçen yıl olduğu gibi bu yıl katılımın yüksek olmasının bekliyoruz” dedi.

MATSO, YÖREX'TE MANAVGAT'IN 9 YÖRESEL ÜRÜNÜNÜ TANITACAK

Başkan Boztaş, şunları söyledi:  "Geçtiğimiz yıl olduğu gibi görsel olarak çok güzel hazırladığımız standımızda Manavgat susamı, Manavgat tahini, Manavgat portakalı, Manavgat zeytinyağı, Manavgat narı, Manavgat Belenobası karpuzu, Manavgat defnesi, Manavgat keçiboynuzu, Manavgat Muzu ürünlerimizi tanıtacağız. Ürünlerimize coğrafi işaret almak için bu tür fuarların önemli olduğunu düşünüyoruz. Fuara tüm Manavgat halkımızı davet ediyoruz."

MANAVGAT’IN TADI VAR

Fuarda açtıkları stantta çeşitli sloganlar kullandıklarını değinen Boztaş, “Bizim tadımız başka, Manavgat’ın tadı var” gibi sloganlarla farklı olduğunuzun mesajını vermeye çalışıyoruz.   Tanıtımını yaptığımız ürünleri marka haline getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: , YÖREX, kapılarını, ziyaretçilere, açıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı