Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 21:49 Bu haber 10492 kez okundu
 
Yüklü miktarda sahte maske ve malzeme yakalandı
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yaptıkları çalışmalarda sahte maske ve malzemeler ele geçirildi.
ASAYİŞ Haberi
Yüklü miktarda sahte maske ve malzeme yakalandı

Coronavirüs (Covid-19) salgını tedbirlerine karşılık kullanılan tıbbi maske, dezenfektan vb. ürünlerine aşırı talep olmasından dolayı bunu fırsata çevirmek isteyen ve bu ürünleri merdiven altı tabir edilen yerlerde tamamen sağlıksız şekilde üreterek piyasaya sürmeye çalışan şahıs ve organizasyonlara  karşı operasyonlar aralıksız sürüyor.

Son bir hafta içerisinde yapılan operasyonlarda; Antalya genelinde toplam 6 altı işyerinde ve 1 araçta yapılan operasyonlarda çok miktarda sahte maske ve malzemeler ele geçirildi. 
Oparesyon kapsamında; 42.620 adet izinsiz ve sağlık koşullarına uygun olmayan maske, 45.700 metre maske yapımında kullanılmak üzere olan kumaş, 13 adet maske imalatında kullanılan dikim ve kesim makineleri, 500 litre sağlıksız koşullarda imal edilen dezenfektan, 372 litre antibakteriyel solüsyon jel, 419 adet cinsel içerikli ürün (macun), 11 litre sahte yapılmış şişelenmeye hazır vaziyette içki ele geçirildi.
Yakalanan 10 şahıs hakkında Cumhuriyet Savcısı'nın talimatına istinaden “TCK-186” ve “5607 Sayılı kanuna muhalefet” suçlarından adli işlemler yapıldı.
Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada; "Coronavirüs (Covid-19) salgınını kendilerine fırsata çevirmek isteyen ve merdiven altı tabir edilen yerlerde sağlıksız koşullarda ve yetkili mercilerden izin alınmadan üretim yapan ve piyasaya sürmeye çalışan, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokan, insan sağlığı ile oynayan kişi ve organizasyonlara yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir" denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Yüklü, miktarda, sahte, maske, ve, malzeme, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı