Haber Detayı
15 Nisan 2017 - Cumartesi 20:01 Bu haber 962 kez okundu
 
Yurt dışından implant için geliyorlar
Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin (ADSM) ünü Manavgat sınırlarını aştı. Manavgat’a tatil için gelen turistler, Avrupa’daki fiyatların neredeyse dörtte bir fiyatına implant yaptırıyorlar. Yetkililer, gelen turistler dahil Manavgat ADSM’de son 8 ayda 214 implant uygulaması yapıldığını belirttiler.
SAĞLIK Haberi
Yurt dışından implant için geliyorlar

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Manavgat Ağız ve Diş Tedavi Merkezi sağlık turizmi konusunda büyük gelişim gösterdi. Hali hazırda aynı anda 10 implant uygulamasının yapılabildiği merkezde başhekim Uzman Doktor Dt. Ali Tarakçıoğlu, konum olarak her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Manavgat’ın dünyaca ünlü Side bölgesinde olmalarının kendileri açısından bir şans olduğunu ifade etti. Yaptıkları çalışmaların hem vatandaşlara hem de bölgeye tatile gelen turistlere hizmet verdiklerini anlatan Başhekim Tarakçıoğlu, “Merkezimizde 4 periodontoloji uzmanı, bir protetik diş tedavisi uzmanı ve 5 diş hekimiyle birlikte toplam 10 diş hekimiyle implant tedavisi hizmetini vermekteyiz. Merkezimizde aynı anda 10 hastamıza implant uygulaması yapabilmekteyiz” dedi. Manavgat ADSM’ye sadece tatile gelen turistlerin değil, diş rahatsızlıkları olan yabancı ülkelerden insanlarında geldiğini söyleyen Başhekim Tarakçıoğlu, Side bölgesinde bulunan 5 yıldızlı otellerde konaklayarak, tedavilerini sürdürdüklerini, ücretlerin özellikle Avrupa ve İskandinav ülkelerinden çok ucuza geldiğini belirtti.

ALMANYA’DA 4200 EURO

Manavgat ADSM’ye implant tedavisi için gelen İnsan kaynakları uzmanı Mehmet Karaca’da, 25 yıldır Almanya’nın Duesseldorf kentinde yaşadığını belirterek; “Bulunduğum şehirde dişlerimdeki rahatsızlık için araştırma yaptım. Bane en uygun olarak 4200 Euro fiyat verildi. Birde Türkiye’yi araştırmak istedim. Manavgat ADSM’de aynı malzemelerle yapılacak olan implant uygulamasının sadece 2000 TL’ye olacağını öğrenince buraya geldim. Şimdi sadece bu tedavi için 1 haftalığına geldim. Sonrasında 3 ay sonra ailemle geldiğimde de protezimizi takıp bitirmiş olacağız” dedi.

8 AYDA 200’DEN FAZLA UYGULAMA

İmplantın diş kaybına bağlı oluşan estetik ve fonksiyonun yerine getirilmesi amacıyla hastanın ağız içine uygulanan madde olduğunu belirten diş hekimi ve diş eti hastalıkları uzmanı Zübeyde Öztürk, Manavgat ADSM’de 8 ay içerisinde 214 implant uygulamasının gerçekleştirildiğini anlattı. Tedavi için Almanya’dan gelen Mehmet Karaca’nın sol alt bölgesinde 3 diş eksiği olduğunu söyleyen Öztürk, “Normal şartlarda bu bölgeye hareketli bir protezin uygulamamız gerekir. Ancak implant uygulamamızla hasta hareketli bir protez kullanacağına sabit olarak yerleştireceğimiz bir protez kullanımına devam edecek” dedi. İmplant uygulamasının 3 – 4 ay sürdüğünü belirten Zübeyde Öztürk, “ilk aşamasını şimdi gerçekleştiriyoruz. 3 yada 4 ay sonra hastanın durumuna göre geldiğinde protezi de takarak tedaviyi tamamlayacağız” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Yurt, dışından, implant, için, geliyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı