Haber Detayı
24 Eylül 2020 - Perşembe 16:46 Bu haber 6647 kez okundu
 
Yüzme bilmeyen kalmasın
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ülke genelinde düzenlenen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 3 ve 4. sınıf öğrencilerine yüzme kursu düzenleniyor. Koronavirüs salgını tedbirlerinin uygulandığı dersler haftanın 2 günü gerçekleştirilecek.
SPOR Haberi
Yüzme bilmeyen kalmasın

Cumhurbaşkanlığı tarafından 100 Günlük Eylem Planı doğrultusunda hazırlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 81 ilde hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi kapsamında ücretsiz yüzme kursları devam ediyor.

2020 yılı için hazırlanan projenin Covid-19 salgını nedeniyle bir süre askıya alındığını belirten Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya, proje kapsamında ilkokul öncelikli olarak 3. ve 4.sınıf öğrencilerinin, antrenörler eşliğinde ücretsiz yüzme eğitimi alacaklarını söyledi. Salgın tedbirlerinin yüksek derecede uygulanacağını belirten Karakaya, eğitimlerde maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat edileceğini söyledi.

Bu doğrultuda yüzme eğitimlerine ilk olarak haftada iki gün olmak üzere Gündoğdu Duriye Duran Ortaokulunda yüzme bilmeyen öğrencilerin katılımı ile başlandığını belirten Karakaya, eğitimlerin Kıssalar Mahallesi sahilinde gerçekleştirildiğini söyledi. Karakaya, “Günümüz şartlarında artık yaşamımızın her alanında karşılaştığımız Covid-19 salgınını görmekteyiz. Geçen dönem yürüttüğümüz proje ile Manavgat ilçesinde 7 okulla işbirliği yaparak birçok çocuğumuza yüzmeyi öğrettik. Geçen döneme göre bu dönem Covid-19 sağlık tedbirleri ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak daha az öğrenci gruplarıyla planladığımız yüzme eğitimlerini, kısalar sahili deniz kenarında gerçekleştirmekteyiz. Böyle bir dönemde, çocuklarımıza spor anlamında hem mental hem de fiziksel katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör:
Etiketler: Yüzme, bilmeyen, kalmasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı