Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 15:55 Bu haber 4183 kez okundu
 
Zafer Bayramı kutlandı
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’nci yıldönümü Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi kutlama töreni ile kutlandı. Meydanda düzenlenen törenin ardından Manavgat Kaymakam Vekili Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti. Cumhuriyet Meydanı’nda tören sırasında bir sokak köpeğinin programa aldırış etmeden protokol heyetinin önünde uzanması tebessüme yol açarken, Vali Yardımcısı Sezgin köpeği bir süre sevdi.
GÜNDEM Haberi
Zafer Bayramı kutlandı

Zafer Bayramı’nın 97’nci yıldönümü yurt genelinde olduğu gibi Manavgat’ta da resmi tören ile kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen resmi tören saat 09:00’da başlarken, Kaymakamlık adına çelengi Antalya Vali Yardımcılığı görevine yeni getirilen ve Antalya’daki ilk törenine katılan Manavgat Kaymakam Vekili Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Manavgat Belediye Başkanlığı çelengini ise Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Atatürk Anıtı’na sundu. Çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasına müteakip, günün anlam ve önemine dair konuşmayı Manavgat Garnizon Komutanı Vekili Asteğmen Muhammed Akılçağı yaptı.

Kurtuluş Savaşı ve 30 Ağustos Zafer’inin tarihi sürecini kısaca anlatan Asteğmen Akılçağı, mücadele yıllarında Türk Milleti’nin kadın, erkek, çocuk demeden kurtuluş için tüm varını yoğunu ortaya koyduğunu, bugün de kuvvetini Türk Milleti’nden alan Türk Ordusu’nun dünyanın en güçlü ordularından biri olduğunu belirterek, iç ve dış tehditlere karşı ülke savunmasında etkin mücadele ettiğini söyledi.

Konuşmanın ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi tören sona ererken, Manavgat Kaymakam Vekili Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin bayram tebriklerini Kaymakamlık makamında kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama törenine Manavgat Kaymakam Vekili Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Garnizon Komutan Vekili Personel Asteğmen Muhammet Akılçağı, Side Özel Eğitim Merkezi Komutanı Jandarma Albay Murat Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay İlker Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen tören sırasında bir sokak köpeğinin sıcağa ve düzenlenen programa aldırış etmeden protokol heyetinin önünde uzanması tebessüme yol açarken, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin hemen önünde yatan köpeği bir süre sevdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zafer, Bayramı, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı