Yazı Detayı
03 Kasım 2021 - Çarşamba 16:42 Bu yazı 633 kez okundu
 
Polisime yakıştıramadım
Eyüp Şahin
 
 

Zihnimde; geçtiğimiz günlerde yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşıp paylaşmamayı tarttım o günden bu yana. Sonuçta paylaşmanın doğru olacağına inanarak yazmak istedim. Bütünün parçalarından birisinin kusuru sebebiyle, bütünün kendisini kusurlu olarak etiketlemenin yanlış olduğunun bilinci ile ve bu farklılığın önemini okuyanlarıma da hatırlatarak yazmak istedim yaşadığım olayı.

Manavgat Malmüdürlüğüne yatırmam gereken harcı yatırabilmek için 01/11/2021 tarihî saat 08;30 da (Malmüdürlüğü eski yerinde zannederek) kaymakamlık binasına geldim. Girişte bir bayan, bir erkek görevli ile bir de arkada polis memuru oturuyorlardı. Mesainin başlayıp başlamadığını sordum. Başladığını söylediler. Malmüdürlüğüne harç yatırmaya geldiğimi söyledim. Bayan görevli Malmüdürlüğünün buradan taşındığını söyledi. Erkek görevli, görevi gereği HES kodumu sordu. HES kodum sorulunca acaba ben mi yanlış anladım diye tekrardan Malmüdürlüğünün taşınıp taşınmadığını (acaba yanlış mı anladım düşüncesiyle) tekrar sordum. Bunun üzerine yanlarında bulunan (asayişi sağlamak için) polis memuru arkadaş beni tersleyerek "Beyefendi Malmüdürlüğü taşındı diyorlar anlamıyor musun?" dedi.            
Bunun üzerine ben o Polis memuru arkadaşın bu tavrına üzulerek niye terslediğini sorunca tekrar kalkıp "Beyefendi dördüncü defa söylüyorum, Malmüdürlüğü buradan taşındı diye üstüme yürüyerek tekrar hakaretler etti. Ben de teşekkür ederim kardeşim deyip oradan ayrıldım. O anda en doğru davranışın da bu olduğunu düşündüm.              
Polislik kurumu devletimizin saygın bir kurumudur ve asayiş için olmazsa olmazlardan biridir. Bu kurumda çalışan polis kardeşlerimiz toplumda herhangi bir olay olmasın, asayiş olsun düşüncesiyle vardırlar. Böyle durumlarda insanları terslemek için değil. Şahitlerim de başta Rabbim cc olmak üzere diğer iki görevli arkadaş ve güvenlik kamerası.
Çok sevdiğim, saygı duyduğum polis camiasından sadece bir kişinin böyle bir tavır sergilemiş olmasını üzülerek ve şaşkınlıkla karşıladım, bu yazıyı kaleme almaktan da hiç mutlu olmadım.
Selam ve dua ile

 
Etiketler: Polisime, yakıştıramadım,
Yorumlar
Haber Yazılımı