Gençlik Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

GÜNDEM (H.M.) - HABER MERKEZİ | 10.01.2023 - 17:17, Güncelleme: 10.01.2023 - 17:17 1188 kez okundu.
 

Gençlik Koordinasyon Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da gençlik çalışmalarının iş birliği halinde yürütülmesini sağlamak ve gençlik alanında çalışan kurum, kuruluş, topluluk ve inisiyatifler arasında bir paylaşım ortamı oluşturmak için Gençlik Koordinasyon Kurulu oluşturuyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından, gençlerle, gençlik alanında çalışan kurum, kuruluş, topluluk ve inisiyatiflerle güçlü bir iletişim ortamı sağlamak ve iş birliği yapmak için Gençlik Koordinasyon Kurulu oluşturuluyor. Kurulun oluşturulması için yapılan ilk toplantıya gençlik alanında çalışan sivil toplum örgütlerinden, topluluklara, kamu kurumlarından üniversitelere ve belediyelere kadar birçok kurumun temsilcisi katıldı. Toplantıda, Türkiye’de gençlik politikasının hak temelli bir yaklaşımla ele alınması konusunda çalışan ve gençlik örgütlerinin birlikte hareket ettiği ortak bir platform olan Gençlik Örgütleri Forumu’ndan da (GO-FOR) bir temsilci yer aldı. İKİNCİ TOPLANTI 18 OCAK’TA Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin çatı kuruluş olarak bu çalışmayı koordine etmesinin yararlı olduğu belirtildi. Toplantıda alınan kararlar şöyle: “Kurul, 2026 yılı Avrupa Gençlik Başkenti başvurusu için aktif olarak çalışma yapacak. Kurulda yer alan tüm kuruluşların katılımıyla Antalya Yerel Gençlik Eylem Planı hazırlanması için çalışma yapılacak. Kurul düzenli olarak bir araya gelecek. Bir sonraki toplantı 18 Ocak 2023’te yapılacak. Kuruldaki tüm kuruluşların görünürlüğü için iletişim grupları oluşturulacak. Gençlerin katılımıyla gençlerin sorunları ile ilgili çalıştaylar yapılacak. Antalya özelinde gençlik araştırmaları yapılacak. Kurulda tüm gençliği kapsayıcı olacak şekilde üyeler olacak ve özellikle dezavantajlı gençlere ulaşılacak.”  Antalya Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda kurulun ilk toplantısına katılan kuruluşlar şu şekilde: 1. Alaaddin Keykubat Üniversitesi 2. Akdeniz Üniversitesi 3. Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Antalya Şubesi 4. Yörük Türkmen Gençlik Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 5. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 6. Manavgat Belediyesi Gençlik Meclisi  7. Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi 8. Aksu Belediyesi 9. Döşemealtı Belediyesi 10. Kepez Belediyesi 11. Konyaaltı Belediyesi 12. Muratpaşa Belediyesi 13. Gençlik Örgütleri Forumu 14. EFEM Akdeniz Gençlik Derneği 15. Toplum Gönüllüleri Vakfı Akdeniz Şubesi 16. Antalya Gelişim ve İzcilik Derneği 17. Antalya Gençlik Derneği 18. Martı Gençlik Derneği 19. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 20. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü 21. Antalya Genç İş İnsanları Derneği 22. Gençder- Uluslararası Gençlik Kültür ve Sanat Derneği 23. Aspendos Doğa İzcilik Gençlik Spor Kulübü Derneği  24. Antalya Gençlik Spor Kulübü Derneği 25. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genç Antalya Gönüllüleri  26. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı  27. Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı 28. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı 29. Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı  
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da gençlik çalışmalarının iş birliği halinde yürütülmesini sağlamak ve gençlik alanında çalışan kurum, kuruluş, topluluk ve inisiyatifler arasında bir paylaşım ortamı oluşturmak için Gençlik Koordinasyon Kurulu oluşturuyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından, gençlerle, gençlik alanında çalışan kurum, kuruluş, topluluk ve inisiyatiflerle güçlü bir iletişim ortamı sağlamak ve iş birliği yapmak için Gençlik Koordinasyon Kurulu oluşturuluyor. Kurulun oluşturulması için yapılan ilk toplantıya gençlik alanında çalışan sivil toplum örgütlerinden, topluluklara, kamu kurumlarından üniversitelere ve belediyelere kadar birçok kurumun temsilcisi katıldı. Toplantıda, Türkiye’de gençlik politikasının hak temelli bir yaklaşımla ele alınması konusunda çalışan ve gençlik örgütlerinin birlikte hareket ettiği ortak bir platform olan Gençlik Örgütleri Forumu’ndan da (GO-FOR) bir temsilci yer aldı.

İKİNCİ TOPLANTI 18 OCAK’TA
Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin çatı kuruluş olarak bu çalışmayı koordine etmesinin yararlı olduğu belirtildi. Toplantıda alınan kararlar şöyle: “Kurul, 2026 yılı Avrupa Gençlik Başkenti başvurusu için aktif olarak çalışma yapacak. Kurulda yer alan tüm kuruluşların katılımıyla Antalya Yerel Gençlik Eylem Planı hazırlanması için çalışma yapılacak. Kurul düzenli olarak bir araya gelecek. Bir sonraki toplantı 18 Ocak 2023’te yapılacak. Kuruldaki tüm kuruluşların görünürlüğü için iletişim grupları oluşturulacak. Gençlerin katılımıyla gençlerin sorunları ile ilgili çalıştaylar yapılacak. Antalya özelinde gençlik araştırmaları yapılacak. Kurulda tüm gençliği kapsayıcı olacak şekilde üyeler olacak ve özellikle dezavantajlı gençlere ulaşılacak.” 

Antalya Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda kurulun ilk toplantısına katılan kuruluşlar şu şekilde:
1. Alaaddin Keykubat Üniversitesi
2. Akdeniz Üniversitesi
3. Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu Antalya Şubesi
4. Yörük Türkmen Gençlik Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği
5. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi
6. Manavgat Belediyesi Gençlik Meclisi 
7. Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi
8. Aksu Belediyesi
9. Döşemealtı Belediyesi
10. Kepez Belediyesi
11. Konyaaltı Belediyesi
12. Muratpaşa Belediyesi
13. Gençlik Örgütleri Forumu
14. EFEM Akdeniz Gençlik Derneği
15. Toplum Gönüllüleri Vakfı Akdeniz Şubesi
16. Antalya Gelişim ve İzcilik Derneği
17. Antalya Gençlik Derneği
18. Martı Gençlik Derneği
19. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü
20. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü
21. Antalya Genç İş İnsanları Derneği
22. Gençder- Uluslararası Gençlik Kültür ve Sanat Derneği
23. Aspendos Doğa İzcilik Gençlik Spor Kulübü Derneği 
24. Antalya Gençlik Spor Kulübü Derneği
25. Antalya Büyükşehir Belediyesi Genç Antalya Gönüllüleri 
26. Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı 
27. Antalya Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı
28. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı
29. Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nehir.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.