Haber Detayı
13 Mart 2021 - Cumartesi 20:33 Bu haber 10534 kez okundu
 
Ufka Yolculuk kayıtları devam ediyor
Server Yaşam Vakfı tarafından tertip edilen 'Sağlıklı Yaşam' konulu 9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması kayıtları Manavgat'ta da devam ediyor.
KÜLTÜR Haberi
Ufka Yolculuk kayıtları devam ediyor

Server Yaşam Vakfı bünyesinde Türkiye genelinde çeşitli yaş gruplarına yönelik yapılan ve 'Kaybedeni Olmayan' Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın kayıtları Manavgat'ta da büyük bir katılımla devam ediyor.

 

HAYDİ OKUMAYA, YARIŞMAYA ÖDÜL VE SAĞLIK KAZANMAYA!
Sağduyulu Yaşam merkezinden hareketle bu yılın konusu olarak “Sağlıklı Yaşam” başlığı seçilen yarışmada katılımcılar üç kategoride hazırlanan eserlerden sorumlu tutuluyor.
Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ile ilgili açıklamalarda bulunan Manavgat organize heyetinden Yüksel Öz; "18 Ocak tarihi itibari ile kayıt almaya başlayan Ufka Yolculuk yarışması her şeyden önce doğru inancı, doğru düşünceyi ve güzel ahlâkı öğreten güvenilir eserlerin okunmasını sağlamayı, okuma alışkanlığını geliştirmeyi; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor.
“Sağlıklı yaşam için oku, sağlıklı yaşamı seç ve sağlıklı yaşam için harekete geç” parolası ile tüm genç ve çocukları davet eden Ufka Yolculuk ekibi bugün ve yarın için güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı, farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.
Tüm açılarıyla sağlıklı yaşama yeni bir pencereden bakmak isteyen katılımcılar, yarışma ile ilgili detaylı bilgilere ufkayolculuk.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

 

SON KAYIT TARİHİ 12 NİSAN PAZARTESİ
Son başvuru tarihi 12 Nisan Pazartesi olarak belirlenen yarışmaya Ufka Yolculuk web sitesinden “KAYIT OL” butonuna tıklayarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapılabilecek.

 

RANDEVU SİSTEMLİ ONLİNE SINAV
Katılımcılar 11 Nisan Pazar – 12 Nisan Pazartesi 2021 tarihinde yapılacak 1. aşama sınava bulundukları yerden interneti olan herhangi bir bilgisayar, tablet, PC veya akıllı telefon aracılığı ile 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak girebilecekler.
Değişen şartlar ve sağlık koşullarına uygun olması amacı ile randevulu sistemle yine online olarak yapılacak 2. aşama sınav ise 23 Mayıs 2021 Pazar günü 10:00 - 12:00 saatleri arasında web sitesi üzerinden yayınlanacak sınav merkezlerinde bilgisayar, tablet, PC veya akıllı telefon aracılığıyla gerçekleştirilecek.
3 farklı kategoride düzenlenen yarışmada; ilkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Nereden Geliyor Bu Sesler?”, ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Bir Acayip Yolculuk”, lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise "Sağlık Olsun!” kitaplarını okuyarak hazırlanabilecekler. Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler yarışma kitaplarını Manavgat ilçemizde Önal ve Arslan Kırtasiye, Hicaz ve Medine Pazarından temin edebilecekler.

 

BİNLERCE ÖDÜL
Doğru bilginin en büyük ödül olduğu bu yüzden okuyan herkesin kazandığı Ufka Yolculuk Yarışmasında kitap okumayı daha da çok sevdirmek için birbirinden özel binlerce ödül verilecek.
Türkiye geneli ödüllerde birinci, ikinci ve üçüncülere farklı özelliklerde dizüstü bilgisayar ve elektrikli kaykay; ilk 50’ye giren yarışmacılara da birbirinden özel ödülleri kazanma imkanı sunulacak. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı olan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen yarışmada ayrıca 81 ildeki paydaş STK'lerin hazırladığı birçok ödül de yarışmacıları bekliyor.

 

MANAVGAT ÖDÜL
Genç nesillere doğru bilgilerin sahih kaynaklarla aktarılması ana amacı kapsamında, olabildiğince öğrenciye ulaşarak heyecan verici yarışma atmosferinde, genç dimağlara sağlıklı yaşamın kodlarını vermeyi amaçlayan Ufka Yolculuk 9'da Türkiye ödüllerinin yanı sıra, Antalya il odülleri ve Manavgat’ta dereceye girecek öğrencilerden her kategoride ilk beşe giren öğrencilerimize toplamda 6 bin Türk Lirası ödül veriliyor" dedi.


İrtibat için: 05056382515/ 05055442321/ 05367713778

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Ufka, Yolculuk, kayıtları, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı