Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 16:43 Bu haber 1144 kez okundu
 
Vali Yazıcı, il sağlık müdürlüğünü ziyaret etti
Vali Ersin Yazıcı İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük'ten, Antalya genelinde yürütülen aşılama faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
GÜNDEM Haberi
Vali Yazıcı, il sağlık müdürlüğünü ziyaret etti

Vali Ersin Yazıcı, göreve başladıktan sonra yaptığı çalışmalar ve gözlemleri hakkında İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük'ten bilgi alarak tüm sağlık çalışanlarına görevlerinde başarılar ve kolaylıklar diledi. Görevinde üçüncü haftasını geride bıraktığını ve bu süreçte doğu Antalya'daki ve merkezde bulunan hastanelerin hepsini gezdiğine değinen Başıbüyük, “Antalya'nın çok sağlam bir sağlık alt yapısı var. Bu yüzden de sağlık turizmi konusunda daha ileride olabiliriz. Biz kamu olarak sağlık turizmini desteklersek faydalı işler çıkacağına inanıyorum" dedi.

Vali Yazıcı, sağlık turizminin çok önemli bir fırsat olduğunu ve dünyada giderek önem kazandığını dile getirerek, “Turizmi çeşitlendirme noktasında sağlık turizminin çok önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Antalya'nın sağlık turizmi konusunda çok önemli bir altyapısı var. Bu konuyu çok iyi değerlendirerek değere dönüştürmeliyiz. Antalya'nın sağlık turizminden gerekli payı alması için ortak çalışmalar gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

19 YAŞ ALTININ AŞILANMA ORANINI ARTIRMALIYIZ
Antalya'da pandeminin aşağı doğru bir seyir izlediğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Başıbüyük, “Aşılamada sadece Alanya 2'nci dozda yüzde 70'in altında kaldı. Sağlık Bakanımızın açıkladığı verilere göre, okulların açılmasıyla birlikte 19 yaş ve altı gençlerde vakaların görülme oranı yüzde 35. Bizde de okullarda aşı oranı oldukça düşük. Biz, şu an 12 yaş üstü çocukların aşılanması için okul aile birlikleri ve okul müdürleriyle görüşüyor ve ailelerine de mesaj yoluyla ulaşıyoruz" dedi.

Özel ve kamu hastaneleri için yoğun bakım planlarının yapıldığına değinen İl Sağlık Müdürü Başıbüyük, “Dört aşamalı bir plan belirledik. Yoğun bakım yatak sayısı doluluk oranının yüzde 70'in üzerine çıktığında hangi hastanede hangi yoğun bakımların açılacağını, hangi servislerin açılacağını belirledik. Hekim ve personel planlarını yaptık" ifadelerini kullandı.

PANDEMİ BİTMİŞ DEĞİL
Vatandaşların pandemi kurallarına eskiye göre daha az dikkat ettiğine vurgu yapan Vali Yazıcı, “Her zaman dediğimiz gibi her işin başı sağlık. Vatandaşlarımızda sanki pandemi bitti gibi bir hava var. Pandemi bitmiş değil hala devam ediyor. Vatandaşlarımız pandemi kurallarına uymaya devam etsin. Aşılama oranlarıyla birlikte hayatımız normalleşmeye başladı. Ama bu normalleşmeyi kontrollü hale getirmeliyiz. Yoksa vaka sayılarımız artabilir. Aşılama oranlarının daha da artmasıyla inşallah pandemide daha olumlu bir döneme gireceğiz" şeklinde konuştu.
 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Vali, Yazıcı,, il, sağlık, müdürlüğünü, ziyaret, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı