Kağıtsız Erasmus hazırlıkları Selanik’te tartışıldı

28.06.2022 - 18:05, Güncelleme: 16.08.2022 - 14:27 1645+ kez okundu.
 

Kağıtsız Erasmus hazırlıkları Selanik’te tartışıldı

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Yunanistan’ın Selanik şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Dijital Öğrenci Hizmetleri Altyapısı (EDSSI) konferansına katıldı.
Akdeniz Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler Ofisi, Yunanistan’ın Selanik şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Dijital Öğrenci Hizmetleri Altyapısı (EDSSI) Konferansı’na katıldı. Toplantıya Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Sibel Mehter Aykın, Erasmus+ Programı Kurum Koordinatörü Öğrt. Nuran Caner, Erasmus+ Programı personeli Rukiye Budak ve Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) personeli Neslişah Özdemir katıldı. 22 Avrupa ülkesinden 150 kişinin katıldığı konferansta 3 paralel oturumda Kağıtsız Erasmus (Erasmus Without Paper – EWP) hazırlıklarında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.     HAYAL OLMAKTAN ÇIKIYOR Konuya yönelik açıklamalarda bulunan Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Sibel Mehter Aykın, “Konferans, Kağıtsız Erasmus hazırlıklarında Avrupa üniversitelerinin geldiği noktayı ve üniversitemizin başat konumunu görmemiz açısından çok değerliydi. Öğrenci hizmetlerinin dijitalleşmesinde Avrupa Birliği’nin sağladığı yazılımı kullanan üniversiteler olduğu gibi kendi yazılımını geliştirmiş ya da bizim gibi üçüncü parti yazılım kullanan üniversiteler de mevcut. Önemli olan şey, program ülkelerindeki tüm yükseköğretim kurumlarının bu çeşitlilik içerisinde birleşebilmes. Bir diğer ifadeyle, farklı yazılımların entegre bir öğrenci hizmetlerinin sunulmasında bir diğeriyle konuşur hale gelebilmesi. İşte bu noktada, veri akışının kesintisiz sağlanabilmesi için karar alıcılara önemli görevler düşüyor. Bize düşen görev ise Kağıtsız Erasmus’u hayal olmaktan çıkaracak uygun bir çalışma planı hazırlamak.” dedi.  
Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, Yunanistan’ın Selanik şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Dijital Öğrenci Hizmetleri Altyapısı (EDSSI) konferansına katıldı.

Akdeniz Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler Ofisi, Yunanistan’ın Selanik şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Dijital Öğrenci Hizmetleri Altyapısı (EDSSI) Konferansı’na katıldı. Toplantıya Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Sibel Mehter Aykın, Erasmus+ Programı Kurum Koordinatörü Öğrt. Nuran Caner, Erasmus+ Programı personeli Rukiye Budak ve Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi (BAUM) personeli Neslişah Özdemir katıldı. 22 Avrupa ülkesinden 150 kişinin katıldığı konferansta 3 paralel oturumda Kağıtsız Erasmus (Erasmus Without Paper – EWP) hazırlıklarında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

 

 

HAYAL OLMAKTAN ÇIKIYOR
Konuya yönelik açıklamalarda bulunan Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Prof. Dr. Sibel Mehter Aykın, “Konferans, Kağıtsız Erasmus hazırlıklarında Avrupa üniversitelerinin geldiği noktayı ve üniversitemizin başat konumunu görmemiz açısından çok değerliydi. Öğrenci hizmetlerinin dijitalleşmesinde Avrupa Birliği’nin sağladığı yazılımı kullanan üniversiteler olduğu gibi kendi yazılımını geliştirmiş ya da bizim gibi üçüncü parti yazılım kullanan üniversiteler de mevcut. Önemli olan şey, program ülkelerindeki tüm yükseköğretim kurumlarının bu çeşitlilik içerisinde birleşebilmes. Bir diğer ifadeyle, farklı yazılımların entegre bir öğrenci hizmetlerinin sunulmasında bir diğeriyle konuşur hale gelebilmesi. İşte bu noktada, veri akışının kesintisiz sağlanabilmesi için karar alıcılara önemli görevler düşüyor. Bize düşen görev ise Kağıtsız Erasmus’u hayal olmaktan çıkaracak uygun bir çalışma planı hazırlamak.” dedi.
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nehir.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.